Články


-
Amalaki plné vitamínu C

Amalaki - drobné ovoce podobné našemu angreštu ( proto se také nazývá hovorově indický angrešt ) o průměru 3-5 cm s vysokým obsahem vitaminu C ( asi 20-30 x více než pomeranč). Strom Amalaki roste podhorských oblastech na indické subkontinentu. Patří mezi tradiční představitele ayurvédy a řadíme je i mezi super potraviny.

-
Boswellia nejen na klouby

Boswellia serrata na bolest kloubů, zánět, dýchací potíže a zažívání. Bolest kloubů je jedna z nejčastějších zdravotních komplikací, která se ozývá v každém roční období. Boswellia serrata má zklidňující, protizánětlivý, protibolestivý účinek.

-
Amalaki

Amalaki je po staletí používám v ájurvédském lékařství jako prostředek k udržení zdraví, celkovou regeneraci organismu a pro dosažení vysokého věku

-
Asparagus (Shatavari)

Asparagus racemosus patří k nejúčinnějším fytoestrogenům. Shatavari pomáhá navozovat hormonální rovnováhu, pravidelnou menstruaci, blahodárně působí při normalizaci hladiny estrogenů.

-
Ashvagandha

Ashvagandha je velmi známá bylina pro své antistresové účinky. Je také známá pod názvem indický ženšen.

-
Gotu-kola

Gotu - kola (centella asiatica) zvyšuje tvorbu kolagenu v cévách, chrupavkách a kostech a ve všech pojivových tkáních včetně kůže. Hojně se využívá na ošetření pokožky po popáleninách, zabraňuje tvorbě vystouplých jizev, urychluje hojení a regeneraci. Pomáhá udržovat zdravé cévy a zlepšuje průtok krve, takže je cenným prostředkem při léčbě křečových žil. Významně působí při zlepšování paměti, schopnosti učit se a možného zlepšení příznaků Alzheimerovy choroby.

-
Zázračné účinky byliny boswellia

Kadidlovník je strom nebo keř vysoký 2 až 8 metrů.Ve své kůře i dřevu má kanálky s pryskyřicí. Vzácná vonná klejopryskyřice (kadidlo) se získává z naříznuté kůry nebo větve, odkud vytékají bílé kapičky tuhnoucí na vzduchu, které pak postupně tmavnou.

-
Problémy a nemoci prostaty

Firma Himalaya Herbals zavedením produktu Himplasia na trh vytvořila komplexní péči pro muže. Výroba Himplasie započala v roce 2002 na základě rozsáhlého výzkumu stárnoucí prostaty.

-
Detoxikace těla pro zdravý život

Tyto toxiny musí být pravidelně odstraňovány detoxikací, protože nahromadí-li se, mohou negativně zasahovat do normálního fungování organismu, což v důsledku vede ke vzniku nejrůznějších nemocí, jako jsou například poškození jater, ledvinové kameny, cukrovka, astma, vysoký krevní tlak, srdeční choroby, bolesti kloubů, oslabená imunita a další. Za normálních okolností se tělo snaží tyto odpadní toxické látky vypudit, jeho úsilí nemusí být však vždy dostačující.

-
Příroda a vaše zdraví

Je přirozené, že chceme pro své zdraví to nejlepší. Po zimě býváme zaneseni nejrůznějšími škodlivinami, které náš organizmus zatěžují toxikací. Vánoční svátky a Silvestr byly také pro mnohé spíše svátkem přejídání. Toxiny jsme tak získali z nezdravých potravin jako jsou smažená jídla, mnoho soli, cukru, cigaret, kávy a alkoholu.

-
Neplodnost mužů a posílení plodnosti

Plodnost mužů se během 20. a 21. století snižuje především změnou životního stylu a působením nejrůznějších chemických látek, které člověk přijímá potravou, vodou i vzduchem. Například to mohou být chlorované bifenyly, alkohol a těžké kovy.

-
Na chřipku a nachlazení

Bylina Holy Basil (ocinum sanctum) je jednou z nejvíce uctívaných rostliny v Indii. Název ocimum znamená svatyně nebo svatý a proto se užívá název bazalka svatá nebo Tulasi.

-
Mějte zdravé ledviny a bez kamenů

Ledviny jsou významnou součástí vylučovacího systému našeho těla. Jde o párový orgán. Pokud jedna ledvina nefunguje, může funkci obou ledvin zastat ledvina druhá. Nefunguje-li ani jedna ledvina, je člověk bezprostředně ohrožen smrtí.

-
Grilování bez potíží s trávením

K létu i teplému podzimu patří neodmyslitelně grilování na zahradě. V příjemné společnosti našich blízkých, přátel a kamarádů se těžko obejdeme bez pohoštění. Tak si dáme šťavnatý a chutný steak nebo další pokrmy z grilu.

-
Kurkuma

Kurkuma (curcuma longa) se běžně používá v kuchyni pro zabarvení pokrmů a má dlouhodobou historii použití této byliny zejména v Indii, Číně a Indonésie. Různé prastaré recepty doporučují kurkumu v boji proti respiračním alergickým a kožním onemocnění. Nedávno proběhlo mnoho výzkumů na anti-karcinogenní vlastnosti kurkumy.

-
Něco o játrech a jejich poškozeních

átra jsou jedním z největších orgánů v těle. Váží asi 1,5 kg. Je to jeden z nejdůležitějších orgánů, který má více funkcí. Ukládá minerály, vitamíny a vyrábí nové bílkoviny. Produkuje žluč, která pomáhá v procesu trávení tuků. Je zajímavé, že mohou zcela regenerovat. Ale různý zdravotní styl může mít vliv na zdraví jater.

-
Detoxikace organizmu

Detoxikace respektuje fyziologické pochody v organismu, respektuje vše, co souvisí s přirozeným chodem našeho organismu. Detoxikační preparáty nenutí organismus k jakýmkoliv výkonům nebo naopak k útlumu, jako to dělá současná chemická medicína.

-
Detoxikace těla pomocí bylinek

Detoxikační proces představuje odstraňování a odbourávání látek, které do našeho organismu nepatří. Toxické zatížení těla je závažným zdravotním problémem.