Mějte zdravé ledviny a bez kamenů

Ledviny jsou významnou součástí vylučovacího systému našeho těla. Jde o párový orgán. Pokud jedna ledvina nefunguje, může funkci obou ledvin zastat ledvina druhá. Nefunguje-li ani jedna ledvina, je člověk bezprostředně ohrožen smrtí.

Jejich hlavní funkcí je detoxikace krve od zplodin metabolismu, škodlivých látek a léků. Tyto látky jsou močí odváděné z organismu. Ledviny jsou velmi důležitý orgán, který se podílí na tvorbě hormonů a mají na starosti spoustu jiných úkolů např. udržování acidobazické rovnováhy a hospodaření vody v těle.

Většinu onemocnění a zánětů ledvin zpočátku neprovází bolest a nemají jinak výrazné projevy. Při vážném onemocnění se projevuje velice nenápadně a když se ozve, bývá už zle.Ledviny poškozuje alkohol, kouření, nadváha a léky proti bolesti.

Ledvinové kameny

Močovina nashromážděná v ledvinových pánvičkách se pohybuje v močovodech pomocí peristaltiky až do močového měchýře.

Ledvinové kameny typicky opouští tělo s močí a mnoho kamenů nevyvolá žádné symptomy. Jestliže se kameny zvětší na velikost 2 až 3 mm mohou způsobit zácpu močovodu. Pokud jsou močovody ucpány nebo deformovány a nejsou správně propustné, dochází k ledvinovým kolikám.  

Existuje několik typů ledvinových kamenů v závislosti na typu krystalů, ze kterých se skládají. Většina kamenů je složena ze štavelanu vápenatého (oxalátové kameny - 80%), z fosforečnanu vápenatého, struvitové kameny vytvářené bakteriemi štěpící močovinu u lidí a kameny z kyseliny močové (urátové kameny) nebo cystinu.

CystoneJako prevenci pro zamezení tvorby ledvinových kamenů je dobré zajistit dostatečné množství vody k vytvoření 2 - 2,5 litrů moči denně. Omezení jídel bohatých na štavelany, jako je čokoláda, ořechy, mák, rebarbora a špenát. Snížení příjmu kávy a jiných nápojů bohatých na kofein. Vyhýbání se velkým dávkám vitamínu C.

Přípravek Cystone podporuje činnost ledvin, zabraňuje tvorbě ledvinových kamenů a rozpouští všechny typy kamenů. Podporuje činnost močových cest a snižuje tvorbu krystalů v moči. Má protibakteriální, protizánětlivý a desinfekční účinek.