Kurkuma

Kurkuma (curcuma longa) se běžně používá v kuchyni pro zabarvení pokrmů a má dlouhodobou historii použití této byliny zejména v Indii, Číně a Indonésie. Různé prastaré recepty doporučují kurkumu v boji proti respiračním alergickým a kožním onemocnění. Nedávno proběhlo mnoho výzkumů na anti-karcinogenní vlastnosti kurkumy. Studie tvrdí, že kurkumin může zabránit a zpomalit růst rakovinných nádorů v těle. Má schopnost obnovit integritu buněk ohrožených karcinogeny a eliminovat mutované rakovinné buňky, tak aby nemohly poškodit jiné části těla. Výzkum také ukázal, že pacienti v remisi, díky této bylině, nemají příznaky nemoci.


Existuje mnoho způsobů, jak začlenit kurkumu do naší stravy. Průměrný příjem byliny se může pohybovat od 2 do 2,5 g na osobu. V Indii je klíčovou složkou ve vaření. Používá se v sušené nebo čerstvé formě. Surovina se tam dá snadno koupit na trhu a jíst ji strouhanou nebo na plátky.


Turmeric (Kurkuma) z Himalaya Herbals pomáhá efektivně v boji proti kožním a dýchacím potížím. Kapsle Turmeric  zajišťuje, aby lidé dostávali svou denní dávku kurkumy a to pohodlně i tam, kde ji nekoupíme čerstvou.

.