Boswellia nejen na klouby

Bolest kloubů je jedna z nejčastějších zdravotních komplikací, která se ozývá v každém roční období. Boswellia serrata má zklidňující, protizánětlivý, protibolestivý účinek. Česky je  zvaná kadidlovník pilovitý " kadidlo" a využívá se její pryskyřice.  Pryskyřice působí na kloubní, dýchací, metabolický a zažívací systém. Boswellia je zmíněna jako lék proti bolesti ve starověkých sanskrtských textech, které jsou staré několik tisíc let. Bylina je v nich doporučena  při léčbě revmatoidní artritidy, osteoartrózy, dny, bolesti kloubů, bolesti svalů a zad. 

Boswelia se používá při kloubních a jiných a to zejména revmatických onemocnění, a má otoky-snižující vlastnosti. U kloubů boswelia v extraktu snižuje bolest o 30-60% a zánětlivé příznaky.

Zánět: Boswelia blokuje tvorbu leukotrienů, chemických látek, jež podporují zánětlivou reakci. Leukotrieny hrají velkou funkci při tvorbě astmatických onemocnění, revmatoidní arthritidy, a zánětlivých onemocnění střeva. Tradičně se používá k léčení zánětu pro své protizánětlivé účinky u zažívacích potíží, jako například bolesti břicha, záněty střev zejm. výzkum prokazuje u ulcerozní kolitidy lepší účinek než lék sulfasalazin a ústup nemoci až u 80% osob. Boswelie snižuje obtíže i u Crohnovy nemoci. Známa je pro své protizánětlivé, zklidňující a analgetické účinky u revmatoidní artritidy.

Astma: studie prokazují účinek Boswelli u dýchacích obtíží, zejména existují studie, kde stav u astmatu se zlepšoval oproti placebu.

Další účinky: Boswelia také napomáhá regulovat menstruační krvácení, při slabém nebo chybějící menstruaci podporovat menstruaci. Boswelie stimuluje metabolismus a je součástí bylinných kombinací na redukci tělesné hmotnosti. Z dalších účinků, kde boswelie působí jmenujme bolesti v krku, pohlavní nemoci, protinádorový účinek např. mozku.

Bylina Boswellia serrata je obsažena v těchto produktech: Rumalaya forte, Wellness Boswellia a Rumalaya gel