Zázračné účinky byliny boswellia

Byliny boswelliaKadidlovník je strom nebo keř vysoký 2 až 8 metrů.Ve své kůře i dřevu má kanálky s pryskyřicí. Vzácná vonná klejopryskyřice (kadidlo) se získává z naříznuté kůry nebo větve, odkud vytékají bílé kapičky tuhnoucí na vzduchu, které pak postupně tmavnou.

Odebírání začíná když je stromům 8 až 10 let. Tatopryskyřice je v podstatě ochrana stromů před poraněním, kdy vytékající produkt má zacelit ránu nebo udusit parazita. Kadidlo bylo a mnohdy dosud je důležitou složkou náboženských obřadů, kdy se používá jako oběť bohům. Bylina obsahuje desítky terpenů, které mu dávají zvláštní vůni.

Zázračné účinky himalájské byliny boswellia serrata (kadidlovník) 

Rumalaya forteDůležitou složkou jsou i tzv. boswellové kyseliny s protizánětlivým účinkem. Boswellia se používá při kloubních a jiných onemocněních, pro své protizánětlivé a otoky snižující vlastnosti. A to zejména revmatických onemocněních, zažívacích potížích a dýchacích problémech.

Tuto unikátní himalájskou bylinu obsahuje produkt Rumalaya forte, který je účinný při revmatoidní artritidě, osteartróze, bolesti kloubů, vazů a úponů. Sportovcům pomáhá při zvýšené zátěži a námaze kloubů. Doporučujeme užívat po dobu 3 měsíců u chronických potíží i 6 měsíců.