Neplodnost mužů a posílení plodnosti

Plodnost mužů se během 20. a 21. století snižuje především změnou životního stylu a působením nejrůznějších chemických látek, které člověk přijímá potravou, vodou i vzduchem. Například to mohou být chlorované bifenyly, alkohol a těžké kovy.

Co způsobuje neplodnost u mužů?

Důležitá je i optimální teplota varlat okolo 32°C místo 36,5°C. Plodnost mužů zásadně ovlivňuje těsné spodní prádlo, které varlata přehřívá a především sedavé zaměstnání, jízda na kole nebo koni. Neplodnost (impotence) také mohou způsobit záněty varlat.

Jsou zde i další negativní faktory neplodnosti mužů, jako je nedostatečný vývoj mužských pohlavních žláz, nekvalitní ejakulát, neprůchodnost chámovodů, genetické důvody a další.

Hranice označovaná Světovou zdravotnickou organizací pro "bezproblémové" otěhotnění je 20 miliónů spermií v mililitru ejakulátu. Pokud je spermií v ejakulátu méně, jedná se o oligospermie, pokud nejsou žádné, tak azoospermie.

Množství a kvalitu ejakulátu může výrazně ovlivnit změna životních návyků. Je třeba se pro plodnost vyhýbat se alkoholu, kouření, drogám, dodržovat zásady bezpečného sexu. Nosit vhodné oblečení. Stravu obohatit o vitamíny A, C a B12, selen, zinek a kyselinu listovou.

Snižte riziko mužské neplodnosti

Sperman - Himalaya HerbalsFirma Himalaya vyvinula produkt Speman, který je považován za přední ajurvédský  preparát určený pro udržení mužského reprodukčního systému. Díky speciálnímu složení bylin dává naději bezdětným párům. Tento bylinný doplněk pomáhá k podpoře tvorby spermií a zlepšuje funkci varlat. Zvyšuje sexuální touhu a podporuje erekci. Je prospěšný při léčbě mužské impotence.

Speman má silné androgenní a antioxidační účinky, které zvyšují hladinu testosteronu, tvorbu spermií a sexuální touhu. Používá se jako afrodiziakum a profylaktický přípravek u pacientů s oligospermií.Užívá se 2x denně 2 tablety po dobu 4-6 měsíců. Dlouhodobé užívání je pro plodnost velice důležité, doba zrání spermií je přibližně 3 měsíce.